5 wskazówek dotyczących outsourcingu i zatrudniania pracowników tymczasowych

Outsourcing pracowniczy, a agencje pracy tymczasowej.

21-11-22

Outsourcing i zatrudnianie pracowników tymczasowych może być korzystne dla firm każdej wielkości. To świetny sposób na zdjęcie presji z zespołu i upewnienie się, że masz właściwych ludzi na właściwych stanowiskach. Outsourcing daje również dostęp do umiejętności, których w innym przypadku firma nie miałaby, co ostatecznie usprawni jej działania i pomoże w realizacji celów. Jednak nie wszystkie firmy są gotowe na outsourcing lub zatrudnienie pracowników tymczasowych. Te procesy mogą być skomplikowane, więc ważne jest, że masz plan przed podjęciem nowych pracowników. Przed zatrudnieniem nowych pracowników należy się również upewnić, że jest dla nich wystarczająco dużo pracy, aby mogli zostać w firmie na dłużej. Oto 5 wskazówek dotyczących outsourcingu i zatrudniania pracowników tymczasowych:

Określ swoje kryteria zatrudniania

Pracownicy tymczasowi są często wykorzystywani do prac projektowych, gdzie może nie być wolnego stanowiska, które mogliby obsadzić w firmie na stałe. Z tego powodu ważne jest, aby jasno określić, jakie kryteria zatrudniania ma Twoja firma, jeśli chodzi o wybór kandydatów. Dzięki temu będziesz w stanie lepiej określić, którzy kandydaci najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie. Niektóre kryteria zatrudniania, o których warto pomyśleć, mogą obejmować:

 • Wykształcenie: Czy Twoja firma preferuje pracowników z określonym stopniem lub certyfikatem?
 • Lata doświadczenia: Jak duże doświadczenie jest wymagane na danym stanowisku?
 • Umiejętności: Jakie konkretne umiejętności są potrzebne?
 • Dostępność: Czy istnieje określony okres czasu, w którym potrzebujesz, aby pracownik był w pracy?
 • Wynagrodzenie: Ile Twoja firma jest skłonna zapłacić pracownikowi?

Oraz wszystko inne, co jest ważne, aby wiedzieć o stanowisku.

Oszacuj koszty pracy i ramy czasowe

W zależności od rodzaju pracownika, którego zatrudniasz, powinieneś oszacować koszty pracy i ramy czasowe projektu dla stanowisk. Na przykład, jeśli zatrudniasz krótkoterminowego wykonawcę do jednorazowej pracy, możesz spodziewać się zapłaty za godzinę. Jeśli jednak zatrudniasz pracownika w pełnym wymiarze godzin do długoterminowego projektu, możesz oczekiwać, że zapłacisz miesięczne wynagrodzenie. Istnieje wiele sposobów na oszacowanie kosztów pracy i harmonogramów projektu, które dadzą Ci pojęcie o tym, ile będzie kosztował projekt i kiedy oczekuje się jego ukończenia. Możesz również, uzyskać cytaty od kilku różnych wykonawców. To pomoże Ci zorientować się w harmonogramach projektu i kosztach pracy. Zapytać swoich pracowników, czy masz członków zespołu, którzy obecnie zajmują się podobnymi projektami? Możesz być w stanie zapytać ich, jak długo pracowali nad projektem i ile to kosztuje. - Użyj oprogramowania do zarządzania projektami. Jeśli zarządzasz projektem, możesz umieścić go w oprogramowaniu. Pomoże Ci to uzyskać lepsze wyobrażenie o tym, jak długo powinien trwać projekt i ile będzie kosztował.

Upewnij się, że jesteś gotowy do zatrudnienia

Chociaż zatrudnianie pracowników tymczasowych może być świetną opcją dla Twojej firmy, będziesz chciał się upewnić, że jesteś gotowy na przyjęcie nowych pracowników. Będziesz chciał się upewnić, że będzie wystarczająco dużo pracy dla pracowników tymczasowych, aby pozostać z tobą na długi okres czasu. Będziesz także chciał się upewnić, że jest wystarczająco dużo pracy dla nich do osiągnięcia w danym czasie. Jeśli nie ma wystarczająco dużo pracy, to może trzeba powiedzieć nie do pracowników. Jest to szczególnie ważne, jeśli zatrudniasz pracowników za pośrednictwem agencji rekrutacyjnej. Jeśli zatrudniasz pracowników na podstawie umowy, możesz mieć większą kontrolę nad ilością dostępnej pracy. Przed zatrudnieniem przez agencję zatrudnienia, będziesz chciał być przygotowany z następujących informacji:

 • Typ pracownika, którego potrzebujesz - Czy potrzebujesz programisty stron internetowych, asystenta administracyjnego, czy czegoś innego?
 • Umiejętności potrzebne do pozycji - Czy potrzebujesz kogoś z określonym stopniem lub certyfikacji, lub są wszelkie pracowników kwalifikujących się do pozycji?
 • Opis stanowiska - Co chcesz, aby pracownik robił?

Znajdź właściwą firmę kontraktową

Zanim zatrudnisz wykonawców za pośrednictwem agencji, upewnij się, że znajdziesz odpowiednią firmę dla swojego biznesu. Istnieje kilka różnych sposobów na znalezienie odpowiedniej firmy dla Twojego biznesu, w tym:

 • Polecenie słowne - Czy ktoś z Twoich kontaktów biznesowych polecił Ci jakichś wykonawców? Możesz być w stanie wykorzystać ich rekomendacje, aby znaleźć wykonawcę dla swojej firmy.
 • Wyszukiwanie w Google - Możesz szukać online wykonawców w swojej okolicy.
 • Strony internetowe z recenzjami wykonawców - Istnieją strony internetowe, na których wykonawcy mogą publikować opinie swoich klientów. To może być świetny sposób, aby uzyskać wewnętrzne spojrzenie na wykonawców w Twojej okolicy.
 • Targi wykonawców - Możesz uczestniczyć w targach wykonawców w Twojej okolicy, aby spotkać się twarzą w twarz z wykonawcami i uzyskać lepszy pomysł na to, z kim chciałbyś pracować.

Zatrudnianie pracowników tymczasowych vs. outsourcing

Być może widziałeś kilka artykułów na temat korzyści z outsourcingu, ale co z zatrudnianiem tymczasowych? Wiele firm, które zatrudniają wykonawców, zleca również pracę innym krajom, ale nie wszystkie agencje, które współpracują z wykonawcami, zlecają pracę na zewnątrz. Outsourcing może przynieść wiele korzyści dla Twojej firmy, ale ważne jest, aby znaleźć renomowaną firmę, która zajmie się wszystkimi aspektami pracy. Wynajem tymczasowych pracowników może być świetną opcją dla firm, które chcą odciążyć konkretnych projektów przy zachowaniu pracy w domu, ale nie chcą stracić kontroli nad projektem. tymczasowi pracownicy są świetni dla firm, które potrzebują pomocy z konkretnych projektów lub mają dużą ilość pracy, ale nie chcą dodawać pełnoetatowych pracowników do swojego zespołu. Możesz pracować z agencją tymczasową, aby znaleźć pracowników, którzy są zainteresowani krótkoterminową pracą, co może być korzystne, jeśli masz pracę projektową, która musi być szybko zakończona.

Autor wpisu FiFi

Ostatnio dodane